acmilan

24 Nov, 2008

Pregled kola serie A

Generalna — Autor nikola22 @ 01:44

Roma je, posle pobede u gradskom derbiju protiv Lacija, bez većih problema uzeal tri boda protiv Lečea. Crnogorski reprezentativac Mirko Vučinić je u 11. minutu posle dodavanja Frančeska Totija doveo Rimljane u vođstvo. Bio je to njegov peti gol u sezoni.

Brazilski štoper Žuan je u 38. minutu povisio na 2:0, a sve dileme u vezi sa pobednikom otklonio je Toti pogotkom u 49. minutu – kapiten ’Vučice’ je na asistenciju Matea Brigija matirao Benusija. To je prvi trijumf Rone na gostovanjima u Kalču ove sezone.

Bolonja je na Renato Dal’ Ari došla u vođstvo u 20. minutu golom Marka di Vaja. Bivši centarfor Parme i Juventusa je realizovao kontranapad domaćih i dobro dodavanje Valijanija. Bilo je solidnih prilika na obe strane, ali golova nije bilo sve do završnice. Onda je Davide Sućiu 92. minutu izjednačio rezultat i spasao Siciljance trećeg uzastopnog poraza.

Lacio očigledno pošušta posle furioznog početka prvenstva. Đenoa je na Olimpiku povela preko Dijega Milita u u 69. minutu, kome je to bio 11. ligaški gol. Prethodno je Argentinac u 53. minutu promašio penal, nakon što je Lihštajner oborio Skulija u šesnaestercu. Bod Lacijalima doneo je Osman Dabo u 80. minutu.

Srpski internacionalac Aleksandar Kolarov igrao je svih 90 minuta za ’nebeskoplave’. Bio je to njegov sedmi nastup u Seriji A ove sezone. Boško Janković nije bio ni među rezervama Đenoe.

U Napulju su Marek Hamšik i Ezekijel Laveci dva puta dovodili Napoli u vođstvo protiv Kaljarija, ali su Lopez (56. min) i Danijele Konti u 90. minutu oba puta anulirali prednost i odneli bod na Sardiniju.

Roberto Stelone je u 25. minutu dao vodeći gol za Torino protiv Milana, ali su Pato i Ronaldinjo do poluvremena preokrenuli rezultat. Konačni rezultati postavio je Alesandro Rosina u 78. minutu iz opravdano dosuđenog penala.

Bolonja – Palermo 1:1
Kjevo – Sijena 0:2
Lacio – Đenoa 1:1
Leće – Roma 0:3
Napoli – Kaljari 2:2
Ređina – Atalanta 3:1
Sampdorija – Katanija 3:0
Torino – Milan 2:2